Decembrski prazniki so zame eni izmed najlepših. In čeprav je letošnji december malo "odštekan" (beri: stanovanje v prenovi) in se stvari kar nočejo postavit na svoje mesto, so se vseeno našli trenutki, ki so mesec naredili čaroben. Letos mi je celo uspelo izdelati voščilnice do konca; to da sem spet lovila zadnje minute niti ni omembe vredno. :) Čeprav niso ne vem kako posebne, so pa moje. In tudi mami in tašča sta jih z veseljem pošiljali okrog. Nekaj jih je na spodnjih fotografijah.
Kdor čaka, dočaka in Vaja dela mojstra (mojster pa vajo). Že nekaj časa sem se borila s kvačko. V veliki želji, da bi pa končno nekaj dokončala, so po uhanih svet ugledali tudi moji prvi "grelčki". Sicer ne vem iz kje izvira ime, je pa tako prikupno, da ga bom tudi jaz uporabljala. :) Navodila za izdelavo sem našla tukaj (hvala Pepermint); sem pa morala glede na mojo veliko dlan in dolge prste prirediti število zank. Sedaj sem se že kar spoprijateljila s kvačko, tako da sta dva para grelčkov pristala tudi v Božičkovi vreči.
Letošnji december je bil res ustvarjalen - tudi G. je pokazal svojo umetniško žilico pri izdelavi najinega prvega dreveščka. Do sedaj namreč nisva imela dovolj prostora. Letos pa je selitev prinesla tudi dodaten kvadratni meter prostora za drevešček in seveda jaslice. Vse odkar sem jih videla, sem si jih želela.. Bo sicer treba dokupit še kakšnega pastirčka in svete tri kralje, ampak počasi bo zbirka polna. So tako lepe, da.. Sem jih preprosto morala imeti. :)
Upam, da je bil Božič miren in topel..
Vsem ki tole prebirate pa želim, da bi bilo novo leto do vas kar se da prijazno..






1 komentar:
Grelčki so fantastični in povem ti, da je to fajn izum. Jaz jih imam že drugo zimo zapored in so res fajn.
Figurice v jaslicah so pa res lušne. :)
Prijeten zaključek leta vama želim!
Objavite komentar
Hvala za besede, ki blogu dajejo življenje..