sobota, 22. oktober 2011

Dober dan, življenje

Življenje, veliko, visoko, večno,
kličem ti: Dober dan!
in ti ponujam roko za srečno
skupno vandranje kdovekam –

skozi solzenja, svetenja, zorenja,
na severni in na južni tečaj,
v dolino solz in na goro vstajenja
in zmeraj znova k sebi nazaj.

Dober dan, tisoč možnosti in dolžnosti!
Dober dan, posvečena norost!
Dober dan, mila ptica mladosti
in tvoja pesem: dar in svetost.

Dober dan življenje! Silno in milo.
kot na praznik prihajam v tvoj hram
in ti šepetam na uho besedilo
zaljubljenih: RAD TE IMAM!

V spomin krasnemu pesniku, pisatelju, Človeku...
Zbogom gospod Pavček.

Ni komentarjev:

Objavite komentar

Hvala za besede, ki blogu dajejo življenje..