"Kaj pa delajo ptički, da nič ne pojo?
Al’ se mraza boje al’ velic’ga snega?
Če pa velik sneg pade, je gvišno hud mraz.
Je veselje pri kraju za ptičke in nas."
Kljub visokemu snegu in hudemu mrazu, pri nas ptički veselo pojo. Jaz in mali pa še bolj. Tako da zgornja pesmica za naju ne velja. Zimo imam rada. Ne moti me kidanje in tudi temperature pod ničlo mi ne pridejo do živega. Mali B. pa najraje pušča stopinje v celem snegu. Vem, da bo čez nekaj dni vse skupaj ena sama luža. Takrat bom pa sitna in si bom želela, da se svet čez noč odene v pomlad.
Moj dragi pa.. Ja, če bi se dalo, bi se on pozimi spremenil v medveda. :)
4 komentarji:
Letos je tudi zima v Ljubljani lepa. Luže so žal že, pa dežuje tudi, ampak je vseeno še kar veliko snega:)
Ja, letos je pa res čisto prava zima :-))
Ne, ne, na dolenjskem ne bo luž. Mi imamo samo lepo zimo, nič packarije. :)
Ker zelo rada prebiram tvoj blog, te na mojem čaka simbolična nagradica :)
Objavite komentar
Hvala za besede, ki blogu dajejo življenje..