torek, 26. februar 2013

Zima zima bela.

"Kaj pa delajo ptički, da nič ne pojo? 
Al’ se mraza boje al’ velic’ga snega?
Če pa velik sneg pade, je gvišno hud mraz. 
Je veselje pri kraju za ptičke in nas."


Kljub visokemu snegu in hudemu mrazu, pri nas ptički veselo pojo. Jaz in mali pa še bolj. Tako da zgornja pesmica za naju ne velja. Zimo imam rada. Ne moti me kidanje in tudi temperature pod ničlo mi ne pridejo do živega. Mali B. pa najraje pušča stopinje v celem snegu. Vem, da bo čez nekaj dni vse skupaj ena sama luža. Takrat bom pa sitna in si bom želela, da se svet čez noč odene v pomlad.

Moj dragi pa.. Ja, če bi se dalo, bi se on pozimi spremenil v medveda. :)






4 komentarji:

kat pravi ...

Letos je tudi zima v Ljubljani lepa. Luže so žal že, pa dežuje tudi, ampak je vseeno še kar veliko snega:)

AndrejaL pravi ...

Ja, letos je pa res čisto prava zima :-))

anja pravi ...

Ne, ne, na dolenjskem ne bo luž. Mi imamo samo lepo zimo, nič packarije. :)

Bonbonček pravi ...

Ker zelo rada prebiram tvoj blog, te na mojem čaka simbolična nagradica :)

Objavite komentar

Hvala za besede, ki blogu dajejo življenje..