Pred dnevi sem se prvič lotila peke piškotov za našega malega alergika in seveda tudi zame. In ker z rezultatom nisem bila prav zadovoljna, sem morala poskusiti še enkrat. Tokrat je uspelo bolje. In lahko rečem, da so tudi mafini, pripravljeni brez glutena, jajc, mlečnih beljakovin in oreščkov, lahko okusni. Sicer se mi je okus verjetno že malo spremenil in privadil na novo prehrano, pa vseeno so mi dovolj dobri, da jih bom še spekla. S kakšnim popravkom in nadgradnjo seveda. Tokrat so bili za moj okus malce presladki, pa tudi kakšna vanilijeva semena bi dodala, če bi jih imela. Je pa po skoraj štirih mesecih stroge diete vse, kar vsaj malo diši po čokoladi, odlično. In zavedanje, da se lahko sladkamo brez slabe vesti, tudi nekaj šteje.
Veganski čokoladni mafini
2 žlici chia semen + nekaj vode
1dcl riževega mleka
1 banana
40g kakavovega masla
2 žlici kakava v prahu
150g kokosovega sladkorja
100g riževe moke
žlička pecilnega praška iz vinskega kamna
Chia semena prelijemo z vodo in pustimo nekaj ur ali čez noč, da nabreknejo. Pečico segrejemo na 180°C. Banano pretlačimo in dodamo riževo mleko ter namočena chia semena. Prilijemo stopljeno kakavovo maslo ter dodamo sladkor. Dobro premešamo. Dodamo še kakav v prahu, riževo moko ter vinski kamen. Razdelimo v modelčke ter pečemo približno 20 minut.


Ni komentarjev:
Objavite komentar
Hvala za besede, ki blogu dajejo življenje..