nedelja, 7. september 2014

Bananin kolač. Brez mleka, jajc in glutena.

Rešitev za takrat, ko ostajajo banane. Še en meni všečen recept iz sestavin, ki jih dovoljuje naša dieta. Če zmešaš banane in kakav, mora uspeti. Čeprav priznam, da mi gredo banane počasi že na živce in jih jem samo zato, ker so polne energije, vitaminov, kalija. In v takem kolaču, se tudi malo skrijejo. Če je pa zraven še šalca kave in riževa smetana, jih pa skoraj ne čutim več. In dan je takoj lepši. 


Veganski bananin kolač brez glutena

120g riževe moke
2 žlički pecilnega praška iz vinskega kamna
ščep soli
malo sode bikarbone
20g kakava v prahu
3 zrele banane
5 žlic kokosovega sladkorja
80ml kokosovega olja
1,5dcl riževega mleka
vanilijev strok

Pečico segrejemo na 180°C. Banane zrežemo na koščke, prelijemo z riževim mlekom in spasiramo v kašo. Če želimo večje koščke, lahko samo pretlačimo z vilico. Prilijemo kokosovo olje, dodamo sladkor in semena vanilije ter dobro premešamo. Moko zmešamo s soljo, pecilnim praškom, sodo bikarbono ter kakavom in dodamo bananini mešanici. Premešamo, da se vse sestavine navlažijo. Model namastimo z oljem, vlijemo mešanico ter pečemo približno 40 minut.



4 komentarji:

Unknown pravi ...

Zgleda res okusen, ob prvi priliki poskusim ustvariti kolaček :)

petra. pravi ...

Kljub pozni uri so se mi pocedile sline. :)
Hvala za recept. Ga sprobam ob prvi priliki.

Unknown pravi ...

Čudovito izgleda! Tole pa moram sprobat:)

Nina pravi ...

Jaz delam bananin kruh po malo drugačnem receptu, ampak tudi tega bom z veseljem preizkusila! ;) Nom nom. :)

Objavite komentar

Hvala za besede, ki blogu dajejo življenje..