Fanta spita. Jaz pa luftam stanovanje. Ja, zažgala sem kosilo. Kar se mi zadnje čase kar preveč pogosto dogaja. Današnja žrtev: sojini polpeti. Čeprav jih ponavadi pečemo v pečici, sem jih danes za spremembo vrgla v ponev, enkrat obrnila, potem pa na njih malce pozabila in se zamotila z dogajanjem izven kuhinje. Na njih me je ponovno opomnil netakozeloprijeten vonj in dimna zavesa, ki je prekrila kuhinjo. Priznam; čas kosila je zame najbolj stresen del dneva. Celo dopoldne razmišljam kaj naj skuham (če je dober dan že zjutraj vem, kaj bom v pol ure sčarala) in ko odbije 11. ura in je potrebno nekaj dat v lonce.. Mi na pamet ne pade nič novega, pa je spet na vrsti dobra stara zelenjavna župa/makaroni/rižota na tisoč in en način. O tem kako kvalitetno sem prejšnji teden zažgala rižoto raje ne bom govorila. O mlečnem gresu pa sploh ne. In o grudastih presenečnjih v njem. Tolažim se s tem, da so kljub vsemu lonci prazni in želodčki vseeno malo polni. Čeprav so bili današnji sojini polpeti res višek in so presegli mejo užitnosti. Zadnje čase imam občutek, da so vse moje kuharske sposobnosti izpuhtele nekam v neznano. Tako da..
Drage stay-at-home mame in drugi mimoidoči..
Kaj skuhate vašim malčkom in seveda tudi sebi? V slabe pol ure, če se da. :) Vesela bom vsakega namiga, sploh pa takega, ki ima zelo malo možnosti, da se zažge.

8 komentarjev:
Jaz rada naredim kar kake mineštre (fižolova je sploh fajn nasitna), drugače pa pašte in rižote, kako zdrobovo juho z zelenjavo (naribanim korenčkom).
Lahko narediš tudi kak pire (pa ni treba, da je vedno krompirjev, tud kak cvetačni je zelo okusen) ali za spremembo samo zelenjavno prilogo. Tudi narastki znajo bit zelo dobri, samo gre pa še zmeraj precej več časa za samo pripravo kot pri makaronih.
Ko sem na paleo, pa ponavadi namenjam kuhanju malo več časa :). Takrat je pa treba malo bolj razmišljat, kaj bom dala na krožnik. Drugače je pa tudi pri nas tu in tam kaj malo bolj prežgano ... Ah, vsaj otroci ne bojo tak zbirčni.
Pri nas smo se tudi zverzirali v hitrih kosilih pred popoldanskim spanjem :-)
Nekaj predlogov, ki so se obnesli:
- makaroni, sir, tuna, paradajz (to bi Jakob jedu vsak dan dvakrat :-)); 15 minut, skoraj se ne more zažgat
- krompir/testenine, piščančje meso z zelenjavo (bučke, korenje, paprika, paradajz) ali v smetanovi omaki; 30 minut, glede zažiga moraš biti srednje pazljiv
- mleto meso v paradajzovi omaki, testenine; 30 minut, delno zažigljivo
Dobrote iz skrinje (skuhaš enkrat, ko imaš čas, v večji količini in daš zmrznit):
- cmoki, štruklji z drobtinami; 20 minut, se kar rado prime, zažge ne glih
- golaž s krompirjem ali testeninami; 15-30 minut, se kar rad zažge, treba mešat
- ričet s klobaso; 20 minut, če ne mešaš, se zažge :-)
Pa čim manj zažganih posod :-)
Lp
-
Jaz zažgala že dolgo nisem nič. Prav čudno.
Najhitreje pa so skuhani:
Makaroni s paradajzom, makaroni carbonara, rižote in najboljše zelenjavne kremne juhice (koruzna, porova, grahova, cvetačna, brokolijeva....)
Zdrobova juha. To bo zagotovo kmalu na jedilniku; bo treba sprobat. Hvala.
Jaz si potem ob vikendih vzamem malo več časa, da lahko tudi uživam v kuhinji. :)
Hehe. Imata Bine in Jakob kar podoben okus; glih prou za k skavtom. :)
Hvala za izčrpno poročilo. ;) So pa tudi mene že velikokrat rešile zaloge iz skrinje.
Pri nas se dobro obnese tudi mleto meso v omaki pa zraven polenta. Polenta je sploh zelo uporabna, ker je endvatri skuhana. Če je še kakšno meso za zraven v skrinji, sem pa že na konju. :)
Kako super si to napisala! Od srca sem se nasmejala :-) Pa ne iz škodoželnosti. Pri nas že dolgo ni več malih otrok. Smo pa vedno na veliko kuhali in tudi kaj zažgali. Pa sta mulčka čisto lepo zrasla :-)
Za nasvet pa bo potrebno vprašati mojega dragega. On je pri nas šef kuhinje :-)
Se zgodi tudi najboljšim! :)
Hehe. Seveda se lahko to zgodi tud mladim mamicam, z mladimi možgani ... če maš pa za mislt na 2 mejhni bučki. :)
Objavite komentar
Hvala za besede, ki blogu dajejo življenje..