Med ustvarjalnimi blogi kroži nova igrica. Nominirala me je Sara, ki mi s svojimi drobtinicami in objavami velikokrat polepša dan. Hvala! Lovim zadnje trenutke današnjega dne, da bo objava podpisana s pravim datumom. :)
Če se na kratko predstavim. Sem žena, mamica, včasih glasna klepetulja, včasih nekje v ozadju. Velikokrat z glavo nad oblaki, a vseeno trdno zasidrana. Ljubiteljica narave, ustvarjalnih in navdihujočih ljudi ter vsega kar nastane s pridnimi in delavnimi rokami.
S čim se trenutno ukvarjam?
Trenutno svoj čas posvečam predvsem kvačkanju drobnih uhančkov, prstanov in brošk. Ker pa se bližajo hladnejši meseci, sem ravno v preteklem tednu poprijela tudi za debelejšo kvačko in volno, tako da nastajajo tudi že prve zimske kapice.
Kako se moje ustvarjanje razlikuje od drugih?
Lahko bi rekla, da se razlikuje po tem, da je občasno rahlo zmedeno. :) Čeprav je res, da največkrat ustvarjam s prejami in kvačkami, zelo rada tudi kaj sešijem, pobarvam, izdelam kakšno voščilnico, preizkušam nove recepte in še kaj bi se našlo. Se mi pa zdi, da se kljub raznolikosti ustvarjanja vseeno držim neke rdeče niti - preprosto, ljubko in uporabno.
Zakaj ustvarjam?
Rada sem ustvarjala že kot otrok. Prav nadarjena za risanje nisem bila
nikoli, sem pa zato veliko raje kaj strigla, obrezovala, barvala,
lepila, štrikala, pletla zapestnice.. In z leti je ustvarjanje postala
moja oaza miru. Moj čas za sanjarjenje in sprostitev. Ker se takrat počutim močna, nagajiva, polna idej, razigrana, mirna, z glavo na počitnicah. Ker vem, da mi bo dokončani izdelek vlil novih moči in zadovoljstva. In ker vem, da bom z izdelkom nekomu polepšala dan. Pa četudi je to le škatlica domačih piškotov.
Kako poteka moj proces ustvarjanja in kje dobim inspiracijo?
Inspiracijo ponavadi najdem v moji družini, med prijatelji; velik navdih so mi letni časi, kakšna fotografija ali pa oseba oziroma priložnost, za katero ustvarjam. Rada imam tudi razne izzive (čeprav velikokrat pozabim na roke in gredo izzivi mimo mene :)) z določeno tematiko. Veliko idej pa se porodi tudi med brskanjem po ostalih ustvarjalnih blogih, kjer si zelo rada napasem oči in nahranim ustvarjalno dušo.
In še moja nominacija.
Nominiram ustvarjalko Moje doline - Barbi.
Ker je dekle neštetih idej, spretnih prstov, ljubkega nasmeha, avtorica krasnih fotografij in še bi lahko naštevala. In ker sem vesela, da sem jo lahko spoznala tudi v živo.




2 komentarja:
Lepo te je bilo brati in tvoji izdelki resnicno izzarevajo domacnost in toplino.
Vladuška, hvala!
Objavite komentar
Hvala za besede, ki blogu dajejo življenje..