Trenutno moji najnaj piškoti. Enostavna in hitra priprava, okus pa.. Njami. :)
Original najdete tukaj.
50g bele moke
30g polnozrnate moke
60g ajdove moke
100g mletih mandljev
30g kakava v prahu
50g sladkorja v prahu
100g masla
noževa konica cimeta
noževa konica mletih klinčkov
2 žlici ruma
1 rumenjak
marelična marmelada
30g bele čokolade
Vse sestavine zgnetemo v testo. Oblikujemo kroglice in jih rahlo sploščimo.
S kuhalnico naredimo luknjice in pečemo 10 minut na 165°C.
Vzamemo iz pečice in temperaturo znižamo na 150°C.
Jamice napolnimo z marmelado in pečemo še 5 minut.
Piškote malo ohladimo in jih okrasimo s stopljeno belo čokolado.
Dober tek!
Ni komentarjev:
Objavite komentar
Hvala za besede, ki blogu dajejo življenje..