Pred dnevi nam je ptiček skozi odprta balkonska vrata zletel naravnost v dnevno sobo, dvakrat zaokrožil in se ves prestrašen zaletaval v okno. Mu je potem G. pomagal na svobodo. Danes pa se je zgodilo nekaj še manj prijetnega. Slišal se je samo pok in na balkonu je obležal majhen ptiček. Ne vem, kdo je bil bolj prestrašen. Ubogo bitje, po takem pristanku je ostalo čisto brez moči. Položila sem ga v škatlo, prekrila z odejo (ne vem, mogoče bi imel rad malo miru), mu nalila malo vode, nasula nekaj otrobov in zdaj..
Čakam, da si opomore.
Dopolnilo:
Po dobri uri in pol sem odgrnila škatlo in ptička ni bilo nikjer. Sem bila kar malo v šoku. Pa sem se potem hitro pomirila; si je verjetno toliko opomogel, da je lahko zletel skozi luknjo na škatli. Sicer mi ni čisto jasno kako mu je to uspelo. Ampak glavno, da mu je. :)
5 komentarjev:
Nekaj časa v miru in temi jim dobro dene, da pridejo k sebi. . Res so uboščki, ko se tako zaletavajo v okna. Moram naredit kakšne pisane obešanke, da jih odvrnejo.
Ubožček mali,
upam, da se bo lahko normalno vrnil v naravo.
Ptiček že veselo leta naokrog (predvidevam). Upam, da mu je dobro.
Tale mali ptiček je brglez. Ker je duplar (gnezdi v duplu in si preveliko luknjo zazida z blatom, tako da je ravno prav velika), je verjetno z lahkoto našel pot na svobodo, ker je bila luknja dovolj velika za "pobeg".
Na steklenih površinah proti takšnim trkom pomaga kakšna nalepka (npr. ptiča; niti ni nujno, da je velika) ali pa nalepljene vodoravne ali navpične črte (takšne, kot so npr. na ljubljanskih postajališčih mestnega prometa). Ptice se namreč zaletavajo v steklene površine, ker v njih vidijo odsev dreves oziroma grmovja.
Torej, srečno brglez!
O, Barbara, hvala! Meni se niti sanjalo ni, kateri vrsti ptiček pripada, pa sem bila raje tiho. :) Za okna in vrata sem pa tudi že razmišljala kako bi jih okrancljala, da ne bo še kakšno bitjece imelo karambola.
Objavite komentar
Hvala za besede, ki blogu dajejo življenje..