Pesem o kruhu
Alida Bevk
"Kruha nikoli ne mesite ravnodušno,
kruh mesite z ljubeznijo,
dodajte mu svojo radost
in nasmejani obraz svoje duše.
Zadržite dih, ko kruh vzhaja!"
kruh mesite z ljubeznijo,
dodajte mu svojo radost
in nasmejani obraz svoje duše.
Zadržite dih, ko kruh vzhaja!"
Po receptu moje mami..
- pol kile moke (dala sem malo polnozrnate in malo bele)
- eno vrečko kvasa (lahko tudi svežega, jaz ga nisem imela na zalogi)
- pol žličke sladkorja
- eno žličko soli
- eno žlico olivnega olja
- 3dl mlačne vode
Zmešaš moko, kvas, sladkor in sol. Dodaš olje in vodo. Fino pregneteš. Počiva naj 20 minut; potem pregneteš še enkrat. V posodo posipaš malo moke in daš testo počivat še za pol urce. Medtem segreješ pečico in pekač na 200°C. Testo zvrneš na pekač, narediš par zarez in pečeš 15 minut na 200°C, nato še 45 minut na 180°C. Ko kruh vzameš iz pečice, ga še malo poškropiš z vodo in počakaš, da se vsaj malo ohladi. :)
Dober je. Še bom pekla!
"Kruh iz materinih rok se sveti topleje.
Ko svoje matere ne boste več imeli,
vas bo vonj po kruhu spominjal nanjo."
Ko svoje matere ne boste več imeli,
vas bo vonj po kruhu spominjal nanjo."
1 komentar:
Dišiii :).
Objavite komentar
Hvala za besede, ki blogu dajejo življenje..