sobota, 5. maj 2012

Za ljubi kruhek

Pesem o kruhu
Alida Bevk

"Kruha nikoli ne mesite ravnodušno,
kruh mesite z ljubeznijo,
dodajte mu svojo radost
in nasmejani obraz svoje duše.

Zadržite dih, ko kruh vzhaja!"

Po receptu moje mami..
  • pol kile moke (dala sem malo polnozrnate in malo bele)
  • eno vrečko kvasa (lahko tudi svežega, jaz ga nisem imela na zalogi)
  • pol žličke sladkorja
  • eno žličko soli
  • eno žlico olivnega olja
  • 3dl mlačne vode

Zmešaš moko, kvas, sladkor in sol. Dodaš olje in vodo. Fino pregneteš. Počiva naj 20 minut; potem pregneteš še enkrat. V posodo posipaš malo moke in daš testo počivat še za pol urce. Medtem segreješ pečico in pekač na 200°C. Testo zvrneš na pekač, narediš par zarez in pečeš 15 minut na 200°C, nato še 45 minut na 180°C. Ko kruh vzameš iz pečice, ga še malo poškropiš z vodo in počakaš, da se vsaj malo ohladi. :)

Dober je. Še bom pekla!


"Kruh iz materinih rok se sveti topleje.
Ko svoje matere ne boste več imeli,
vas bo vonj po kruhu spominjal nanjo."

1 komentar:

Objavite komentar

Hvala za besede, ki blogu dajejo življenje..