. pri nas v decembru diši po piškotih, cimetu, klinčkih, jabolčnem kompotu,
čokoladni piti..
Pa tudi po vanilijevem likerju in kokosu.
Rafaello - klikni tole.
Izdelamo škatlico; navodila so tukaj, jo obložimo s peki papirjem, napolnimo s kroglicami in zavežemo.
Vanilijev liker
V liter mleka stresemo 120g sladkorja, izdolbena semena enega vanilijevega stroka (in tudi strok) in en burbon vanilijev sladkor. Posebej zmešamo en vanilijev puding, 40g sladkorja in par žlic mleka. Skuhamo po navodilih za puding. Pusitmo, da se čisto ohladi. Potem dodamo dve žlički vanilijeve esence in dva deci pa pol ruma. Nalijemo v flaške, jih malo okrancljamo in razveselimo svoje prijatelje (ali sami sebe).
Pa na zdravje!

9 komentarjev:
Pri nas sta škatlica in flaška že prazni :) Odlično je bilo.
Mmmm, vaniljev liker bom sigurno sprobala.
Mi smo včasih teranov likar kuhali (iz slovina). :) Kje so tista mlada, študentska leta. :)
mmm. slastni liker je izginil v enem dnevu:)
Tale liker mora res biti slasten. Bo treba poskusit. Hvala za recept.
Mmm, likerčki so bli odlični, rafaelo pa tudi :)
origami škatlice so zakon!
Tamara, nč kej novga ne napiše, pa večkrat počekiram :) Kako ste kaj? Upam, da zdravi ...
:)
Bo pa res treba počasi kaj napisat.
Se zdi, kot da spim zimsko spanje..
Smo pa super; zdravi kot ribe. :)
Pridemo kaj naokrog, upam, da rata še pred prvo svečko. ;)
No, naša je bla pa ta teden doma. V ponedeljek bomo pa videli, kako bo. Kašelj ponehuje, tako da mogoče bo pa počasi boljša. Če je ne bo bratec zamenjal :) Drugače pa ste seveda vabljeni, če ne prej v soboto popoldne na kak košček tortice :) (upam, da mi jo uspe spečt:)).
Objavite komentar
Hvala za besede, ki blogu dajejo življenje..