Mmmm. Dišijo. Po jeseni. In malo že po zimi. In po medenjakih.
In čeprav medenjakov nimam ravno rada, so mi tele tortice odlične. Osnovni recept sem našla tukaj. Ker pa sem količine sestavin glede na situacijo v domači kuhinji rahlo spremenila, je spodaj zapisan še "moj recept".
Sestavine za 12 tortic:
- 100g celih mandljev (praženih v pečici)
- 300g hrušk (teli grami veljajo za že olupljene in izkoščičene hruške)
- žlička vanilijevih semen
- žlička cimeta
- pol žličke mletih klinčkov
- 130g moke
- pol žličke pecilnega praška
- žlička sode bikarbone
- majhen ščepec soli
- 80g mehkega masla
- 100g rjavega sladkorja
- 2 jajci
- 150g sladke smetane
- 250g mascarponeja
- veeeeeliiiika žlica medu
Pečico segrejemo na 180°C in v njej 10 minut pražimo mandlje. Ko se ohladijo jih sesekljamo v multipraktiku. Hruške olupimo in očistimo ter jih narežemo na koščke. Dodamo začimbe in premešamo. Posebej zmešamo moko, pecilni prašek, sodo bikarbono in sol. Maslo penasto zmešamo s sladkorjem in jajci. Nato na roke vmešamo hruške in moko, da se sestavine povežejo. Napolnimo modelčke in pečemo 25 minut na 180°C. Za kremo stepemo sladko smetano, tik pred koncem znižamo hitrost stepanja in dodamo med ter mascarpone ter stepemo do konca. Ko so tortice pečene in ohlajene, jih okrasimo s kremo in po njej pokapamo še malo medu.
Pa še to. Če se vam slučajno kdaj zgodi, da poči vrečka za brizganje kreme;
Silver alias MacGyver tape je zakon! :)
Dober tek!


3 komentarji:
Njami,
se mi cedijo sline
lep vikend
Tamara
sprobam recept in poročam:)
sprobam recept in poročam:)
Objavite komentar
Hvala za besede, ki blogu dajejo življenje..