četrtek, 12. september 2013

NS: jabolčna marmelada.

Obožujem marmelade. Domače. Brez črke E. Za katere vem iz katerega drevesa je kaj padlo in kaj je poleg sadja še v kozarcu. Trenutno naša kuhinja diši po jabolkih. Tale je bila kuhana še iz tistih ta kislih, ne ravno najbolj zrelih, zato je v njej malo več sladkorja. Čeprav bi ga brez skrbi lahko dala manj; je čisto dovolj sladka. 

800g kislih jabolk
1 vanilijev sladkor
200g sladkorja
en vanilijev strok
cimet in mleti klinčki po okusu

Jabolka operemo, očistimo in narežemo na majhne koščke. Damo v posodo, posujemo s sladkorjem, dodamo semena vanilijevega stroka (strok lahko tudi kuhamo zraven, pred miksanjem pa ga odstranimo) ter začimbe. Kuhamo dobre pol ure. Medtem operemo kozarce in jih za nekaj časa položimo v pečico, ogreto na 110°C. Nato jabolka s paličnim mešalnikom zmiksamo kolikor želimo, še malo pokuhamo, prelijemo v kozarce, zapremo s pokrovčki in za par minut postavimo na glavo. Čez noč ohladimo, potem pa pospravimo na hladno.

Za malo kiča kozarčkom dodamo blago in na listke* zapišemo kaj je v njih. 
Pa dober tek!  
* tagce si lahko natisnete tukaj

5 komentarjev:

Unknown pravi ...

Njama.
Si kar predstavljam tale vonj.
Jaz grem pa za vikend v napad nad slive. :)

mici pravi ...

Glasujem za marmelado brez paličnega. Koščki naredijo tisto domačnost...

Plutka. pravi ...

Uporaba paličnega je pri nas kompromis. Če ga nebi bilo, bi bila sama edini potrošnik. Moški del družine koščki namreč praskajo po grlu. :)

Cinnamon and Thyme pravi ...

Jaz jabolčne sploh še nikoli nisem delala... Ponavadi dodam eno ali dve jabolki k ostalemu sadju. Bo treba probat :).

Plutka. pravi ...

Meni je čisto samo jabolčna super. :) Sem jo prvič kuhala lani, ker smo imeli res ogromno jabolk, pa bo verjetno postala kar stalnica za ozimnico.

Objavite komentar

Hvala za besede, ki blogu dajejo življenje..