Niko Grafenauer
V pedenjcarstvu umno vlada
visočanstvo Pedenjped.
Tam se toči limonada
in ponuja sladoled.
Torta, puding, čokolada,
vse leti v prepad brez dna.
V pedenjcarstvu je navada,
da se car ves dan sladka.
Kakor boben se napoka,
niti hip ni praznih ust.
Potlej se krivi in stoka,
v posteljo gre na dopust.
Ker je danes svetovni dan otroka in ker sem zadnje čase prejela toliko darilc, da je lepo, da tudi sama kaj podarim naprej, se bomo spet malo igrali. Tokrat s sladkimi stvarmi. Sodelujete lahko vsi, ki boste v komentar zapisali, katero sladico ste kot otrok imeli najraje. Čas imate do petka, 23.11. do polnoči.
In nagrada..


6 komentarjev:
ČOKOLADO!!! In to celo tako rada, da sem kot še čisto majhna punčka svoji teti pojedla (ali vsaj preizkusila s kakim ugrizom) vse čokolade, ki jih je imela pripravljene za velikonočno obdarovanje. Pa jih ni bilo malo!
Pa tudi kakšna tortica ali sadna kupa mi je šla v slast :).
O kako lepa nagrada! Kot otrok sem imela od doma narejenih sladic najraje čokoladno salamo, ki jo je delala stara mama, od kupljenih sladkarij pa seveda kinder jajčka :)
moja najljubša sladica je bila sladoled. ježek. amapak čokoladni ovoj s sladoleda mi je pa vedno sestra ukradla :) no, tolažilna sladica je bila žlička nutelle :)
lep dan
Najprej vse pohvale za blog, čisto po naključju sem ga našla in ga skoraj celega prebrala v "enem šusu". :) Super je! :)
Moja najljubša sladica je bil definitivno mamin štrudl. :) Iz domačih jabolk, z veliko drobtin. :)
Moja najljubša je bil pa štrudl od stare mame. Če smo bolj natančni, karamela, ki se je naredila po dnu pekača. :)
Jst tudi štrudl :-)
Objavite komentar
Hvala za besede, ki blogu dajejo življenje..