torek, 12. november 2013

Klasika vs. Moderna.

Eno testo. Dva različna piškota. Prvi so tisti klasični, ki smo jih vedno jedli namakali v mleko ali čaj pri stari mami. Drugi pa.. Klasični piškot v moderni preobleki. Že skoraj malo kičasti. Nekje med piškotom, pito, tortico..

Tole je bilo potrebno sprobat. Zelo nezaupljivo in zgolj iz firbčnosti sem se podala v tale "recept". Najbolj me je zanimalo, če se piškoti lepo spečejo tudi v pekaču za mafine in če se jih potem brez hujših muk iz pekača tudi odstrani. Za vse, ki vas kaj podobnega mika; res je simpl kot izgleda na original sliki, tako da kar pogumno.


Za testo:
300g moke
200g hladnega masla
100g sladkorja
1 jajce

Zgnetemo in damo počivat. Razvaljamo, izrežemo piškote in pečemo približno 10 minut na 200°C.
 

Pekača za mafine ni potrebno nič namazat, ker je že v testu dovolj masla. Prav tako ne potrebujete papirja za peko. Je pa fajn piškote pred peko malo preluknjat, da se ne napihnejo preveč. 

Za kremo stepemo 50 ml sladke smetane. Tik pred koncem stepanja dodamo eno veliko žlico mascarponeja in eno čajno žličko Lino lade (Nutele, stopljene čokolade..). Po želji lahko nadevamo s kakšnim sadjem in vanilijevo kremo. Možnosti je neskončno, priprava pa super enostavna. In poleg tega da so piškoti klasično dobri, so tudi moderno lušni za pogledat. To pa tudi nekaj šteje. 


Kaj pa vam bolj diši? 
Klasika ali moderna?

9 komentarjev:

oldpunca pravi ...

Tole si pa moram zapomniti! Sem namreč ena tistih "cukerpekarc", ki so aktivne samo med prazniki :-)

mtka uri pravi ...

oooooo, kok luštna ideja. in še, da je stvar preverjena :) super si tole naredila.... in .... mogoče bom kdaj ponavljala ... ne bit huda, prosim :)

Ustvarjalni utrinki Tamara P. pravi ...

Superca ideja v modelčku za muffine, hvala za recpt-njami piškotki
lp Tamara

Bonbonček pravi ...

O super zgleda!

Plutka. pravi ...

Hehe. Nič ne bom huda. ;) Sem ravno zato napisala objavo, da se jih še kdo loti. Če boš pogruntala kakšen fini nadev pa sporoči. :)

kat pravi ...

lih sem nardila kukije.lihkar.in mi je žal, da tegale nism vidla prej. bo pa za drug tedn:)

anja pravi ...

Waaw, kako dobra ideja! Meni je všeč in klasika in moderno! Kuul!

Unknown pravi ...

Super, meni je všeč oboje. Sem pa ob branju tele objave postala kar žalostna. Pa ne zaradi tvojih piškotov, ampak zaradi moje pečice, ki ne dela in bodo letos naši prazniki žal brez domačih piškotov. :(

kat pravi ...

danes bom ponavljanka sestavljanka:) bom pa sprobala še vanili kremo in zraven pripisala recept :)

Objavite komentar

Hvala za besede, ki blogu dajejo življenje..