V časih moje osnovne šole so bili "dnevniki" strašno popularni. Poleg tistih osebnih, ki smo jih neprestano skrivali, tudi taki, ki so krožili okrog. In v katere so ti sošolci zapisali njihove najljubše stvari, filme, knjige, barve, živali.. In tudi simpatije. Verjetno je bilo ravno vprašanje o simpatiji razlog, da so taki spominski zvezki sploh nastali. Čeprav itak dvomim, da je kdo o svoji simpatiji (ki je po možnosti dnevnik izpolnjevala takoj za tabo) povedal po resnici. Jaz že nisem. :) Čeprav se mi zdaj ta ideja zdi totalno trapasta, je bila to v tistih časih stvar, ki si jo preprosto moral imeti. Zato ker so jo imeli vsi. In med pospravljanjem stanovanja sem našla svojega. Čeprav je bil že na listi za odpis, sem ga vseeno obdržala. Ker je smešen.
Zaradi tega spominskega zvezka nastaja podoben zvezek tudi za naša, zdaj že dva, najmlajša. Tak "obrazec" bo verjetno uporaben nekje do vstopa v šolo, potem se bo pa treba spomnit kakšnih novih vprašanj. Sicer je bila želja, da bi bila dlan odtisnjena, ampak ker je naš starejši trenutno v obdobju, ko se noče umazati (nama ni jasno po kom ima to), smo dlan samo obrisali. Hranimo pa risbico z odtisi dlani, ko je bil še malo mlajši. Tista bo pa za naslovnico.
Zaradi tega spominskega zvezka nastaja podoben zvezek tudi za naša, zdaj že dva, najmlajša. Tak "obrazec" bo verjetno uporaben nekje do vstopa v šolo, potem se bo pa treba spomnit kakšnih novih vprašanj. Sicer je bila želja, da bi bila dlan odtisnjena, ampak ker je naš starejši trenutno v obdobju, ko se noče umazati (nama ni jasno po kom ima to), smo dlan samo obrisali. Hranimo pa risbico z odtisi dlani, ko je bil še malo mlajši. Tista bo pa za naslovnico.
Če si še kdo želi za svoje male narediti spominski zvezek,
si tale moj obrazec lahko prenesete in natisnete tukaj.
Na veliko lepih spominov!


4 komentarji:
Zelo lepo,
spomini ujeti in zabeleženi na oseben način -sama sem mlajšemu naredila spominjsko knjigo do vstopa v šolo, enakega-da ni razlik in ne bo zamere, ko odrasteta delam tudi hčerki.
Lp Tamara
Tudi moja dva mulčka sta imela enake spominske zvezke. Lepo je listati po njih in obujati spomine :-)
Jaa, tudi pri nas so bili ti dnevniki zeeloo popularni! Verjetno iz istega razloga - kdo je v koga! :) Se spomnim, da ko sem ga dobila nazaj, sem vedno najprej poiskala stran kjer so bila vprašanja o simpatijah. Koga pa zanima, kaj kdo najraje je, pije in kakšna barva mu je najljubša :)
Hehe, zakaj se meni zdi, da v zgornjem 'osnovnošolskem' zvezku vidim svojo vijolično pisavo? :)
Al je pa od Ajde :) Se mi zdijo taki otroški dnevniki super ideja! Jih imam tudi jaz v načrtu, samo mora kaj drugega še prej v načrt prit :)
Objavite komentar
Hvala za besede, ki blogu dajejo življenje..